kolczyki dopasowane do twarzy
Moda damska

Jak dobrać kolczyki do twarzy?

Okazuje się, że wybór odpowiedniej biżuterii do okazji, osobowości czy wyglądu wcale nie jest zadaniem prostym. Jakie kolczyki wybrać – wiszące, sztyfty, a może duże koła? Sprawa prosta na pewno nie jest. Jak zatem dobrać kolczyki odpowiednio do twarzy?

Nie tylko wiszące kolczyki do owalnej twarzy

Kobiety o owalnej twarzy mają najczęściej wysokie czoło, lekko wysunięty podbródek i regularne rysy twarzy. W tym przypadku pozwolić można sobie naprawdę na wiele. Do wyboru są kolczyki o różnej długości i formie. Postawić można na klasyczne modele wiszące, modne celebrytki, biżuterię w wersji maxi czy modne nausznice. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia. Optycznie twarz można jednak skrócić przede wszystkim przy pomocy długich, ale wąskich kolczyków.

Długie kolczyki dla kobiet o okrągłej twarzy

Panie o okrągłej twarzy mają z kolei na ogół niskie czoło. Ich twarz ma wysokość i szerokość zbliżoną do siebie, ale można łatwo ją wydłużyć za sprawą odpowiedniej biżuterii. Rozwiązaniem są efektowne, długie kolczyki. Postawić można nawet na takie, które sięgają ramion. W przypadku okrągłej twarzy sprawdzają się ponadto zawsze kolczyki o mocnych, geometrycznych kształtach. Dozwolone są trójkąty, kwadraty i inne bardziej nietypowe formy. Unikać należy jedynie kół i okręgów.

Inne publikacje  Co będzie modne tej wiosny? Sprawdź najnowsze trendy

Okrągłe modele dla twarzy trójkątnej

Posiadaczki szeroko rozstawionych kości policzkowych i wąskiego podbródka mają twarz trójkątną. Takie ostre rysy twarzy można nieco złagodzić za pomocą kolczyków, które rozszerzają się ku dołowi oraz modnych sztyftów. W ten sposób można dodatkowo optycznie skrócić twarz. Wówczas unikać trzeba natomiast biżuterii długiej i wiszącej.

Dla kogo kolczyki koła?

Panie o wyraźnych rysach twarzy, szerokim czole i dość wydatnej żuchwie posiadają kwadratową twarz. W tym przypadku zrezygnować trzeba z biżuterii geometrycznej, trójkątnej czy prostokątnej. Warto natomiast sięgnąć po modne, grube koła. Owale różnego rodzaju i opływowe kształty, a także modele z perłami w roli głównej dodają twarzy lekkości i skutecznie łagodzą ostre rysy twarzy.

Jak wybrać kolczyki odpowiednie dla siebie?

Oczywiście kolczyki należy zawsze dopasować nie tylko do kształtu twarzy, ale i do typu posiadanej urody. Okazuje się, że złota biżuteria jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet o ciepłym odcieniu skóry. W tym przypadku sprawdzają się kamienie szlachetne takie jak rubiny czy kolorowe cyrkonie. Panie o chłodnym typie urody powinny z kolei sięgnąć raczej po kolczyki srebrne np. ozdobione perłami czy topazami.

Co w takim przypadku z ponadczasowymi diamentami? To w końcu najsłynniejsze kamienie szlachetne na świecie. Okazuje się, że kolczyki z brylantami to biżuteria odpowiednia dla każdego. Podkreśla charakter i urodę każdej kobiety, która ją nosi. Oczywiście warto też pamiętać o swojej osobowości. Kolczyki należy więc wybierać także zgodnie ze swoimi upodobaniami – my polecamy zapoznać się ofertą kolczyków dostępną w sklepie Mokobelle pod adresem https://mokobelle.pl/shop/bizuteria/kolczyki/.

Inne publikacje  Czy bransoletka z plecionek pasuje do eleganckiej sukienki?
Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *