Falownice
Uroda

Kreowanie pięknych fal na włosach – jak używać falownic do stylizacji? Porady i inspiracje dla pięknych fryzur

Falownica do stylizacji włosów umożliwia stworzenie pięknych fal. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwości wykorzystania tego urządzenia w praktyce, a także zapoznać się z najlepszymi poradami i inspiracjami dla pięknych fryzur.

Czym jest falownica?

Falownice do włosów to urządzenia, które są niezwykle podobne do tradycyjnych lokówek. Jednak znajdują się w nich aż trzy wałki lub płytki, a nie jedna, jak ma to miejsce w lokówkach. Falownica jest dość dużym urządzeniem, jednak jest niezwykle wygodna podczas stylizowania fryzur. Doskonale sprawdza się zarówno na długich, jak i na nieco krótszych włosach. Falownice do włosów dostępne są w sprzedaży w dość zróżnicowanych cenach. Koszt zakupu tego urządzenia w dużej mierze zależny jest od konkretnego modelu, a także jego parametrów.

Działanie falownicy

Wiele osób zastanawia się, jak działa falownica i czy jest ona podobna do lokówki. Urządzenie to nie tworzy na włosach loków, a jedynie delikatne fale. Jest to możliwe dzięki działaniu specjalnych rurek lub płytek grzewczych. Falownice z grubymi płytkami umożliwiają tworzenie dużych fal. Natomiast cienkie płytki powodują powstawanie niewielkich fal, przypominających afro. Działanie falownicy w dużej mierze zależne jest od jej jakości. Dlatego podczas wyboru konkretnego urządzenia warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak rodzaj powłoki oraz możliwość regulacji temperatury.

Inne publikacje  Rodzaje szamponów do włosów

Bezpieczeństwo użytkowania

Falownica podczas użytkowania robi się gorąca, a więc warto zachować podstawowe procedury bezpieczeństwa w trakcie stylizowania fryzur. Przede wszystkim falownicę powinno się używać wyłącznie na suchych włosach. Przed korzystaniem z urządzenia warto rozprowadzić na włosach specjalny preparat ochronny, który przeznaczony jest do stylizowania włosów na gorąco. Dodatkowo przed rozpoczęciem procesu tworzenia fal na włosach warto je odpowiednio rozczesać. Dzięki temu fryzura będzie od razu gotowa i nie trzeba będzie jej w żaden sposób poprawiać.

Instrukcja użycia

Falownica to urządzenie, które umożliwia stworzenie w samodzielny sposób fal na włosach. Urządzenie przykłada się do włosów na około trzy sekundy. Przed korzystaniem z falownicy warto włosy w odpowiedni sposób nawilżyć. Dzięki temu można będzie zapobiec ich przesuszeniu, a także niekorzystnemu wyglądowi. Istotną kwestią jest również dostosowanie odpowiedniej temperatury urządzenia do specyfiki swoich włosów. W większości przypadków optymalną temperaturą będzie od stu siedemdziesięciu do stu osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Szersze stylizowanie pasm umożliwi stworzenie szerszych fal, a węższe węższych.

Propozycje fryzur

Dzięki wykorzystaniu falownicy do włosów możliwe jest stworzenie wielu ciekawych fryzur na głowie. Najczęściej urządzenie wykorzystuje się do stworzenia naturalnych fal na rozpuszczonych włosach lub tak zwanych syrenich loków. Falownice można używać także na krótszych włosach, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na przykład pofalowanego boba.

Inne publikacje  ABC demakijażu - poradnik dla początkujących
Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *