Moda damska

Jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko! Oto 5 rzeczy, które powinniśmy zmienić w codziennym życiu

Troska o środowisko naturalne to obowiązek każdego z nas. W końcu to człowiek jest największym niszczycielem, a obecny jego stan to niestety nasze dzieło. Wprawdzie największe znaczenie mają zmiany dokonywane przez duże przedsiębiorstwa i państwa, ale i my możemy coś zrobić, np. kupować ubrania i piżamę damską uszyte z bawełny organicznej. Co jeszcze warto zmienić?

Jak pozbyć się plastiku? Piżama damska z nat15uralnego materiału i inne wybory

Zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia każdy z nas może przyczynić się do poprawy warunków ekologicznych i klimatycznych. Zmiany te nie wymagają wielkich wyrzeczeń, a dzięki nim nie będziemy dokładać swojej cegiełki do dewastacji środowiska naturalnego. Zacznijmy od ograniczenia zakupów – zanim pójdziemy po coś do sklepu, sprawdźmy, czy nie mamy tego w domu. A może coś naprawimy? Zużyte rzeczy lądują na śmietniku i powiększają górę śmieci. Kupując ubrania (np. piżamę damską czy koszulki) wybierajmy te uszyte z bawełny organicznej, której produkcja nie przyczynia się do dewastacji planety. Pamiętajmy, by zabierać ze sobą do pracy wodę w butelce wielokrotnego użytku. Dzięki temu nie kupimy napoju w plastikowej butelce i nie będziemy generować tony zbędnych śmieci. Zakupy spożywcze róbmy z głową i nie marnujmy żywności, a jeśli coś się zepsuje, sprawdźmy, czy da się to jeszcze wykorzystać. W sklepach nie bierzmy plastikowych reklamówek – wykorzystujmy torebki na warzywa i owoce uszyte ze starych firanek. W domu używajmy detergentów własnej roboty, wykorzystując na przykład ocet. Jeśli wolimy kupować płyny, wybierajmy te ekologiczne, sprzedawane w słoikach, które później możemy uzupełnić. Zamieńmy żel pod prysznic na mydło i sięgnijmy po szampon w kostce. Myjąc zęby, zakręcajmy wodę. Kupując bilet czy robiąc zakupy w sklepach internetowych, poprośmy o fakturę elektroniczną, rezygnując ze zbędnych wydruków.

Inne publikacje  Torebka na lata - jak wybierać?

Ekologia podczas zakupów odzieżowych. Piżama damska i inne ubrania z bawełny organicznej

Możemy dbać o środowisko także podczas zakupów odzieżowych. Kupujmy dobrej jakości ubrania, które naprawdę są nam potrzebne. Będziemy je nosić dłużej, więc ograniczmy ilość śmieci. Zrezygnujmy z tych szytych ze sztucznych materiałów, na przykład poliestru – nie tylko szkodzą środowisku, lecz także nie są zbyt dobre dla nas. Poliester to tak naprawdę plastik – zimą w ogóle nie grzeje, a zimą sprawia, że bardziej się pocimy. Kupmy bluzkę, piżamę damską czy bieliznę z dobrej jakości bawełny. Jest ona produktem naturalnym, ale obecnie świat opanowały komercyjne uprawy, które odbiegają od natury i coraz mniej się z nią liczą. Konwencjonalna bawełna jest zabezpieczana przed szkodnikami, a jej wzrost i rozwój przyspiesza się poprzez aplikację silnych środków chemicznych. Kolejne środki chemiczne są stosowane podczas mycia, wybielania, farbowania i drukowania, a wszystkie te toksyczne środki zostają na ubraniach. Wybierajmy te uszyte z bawełny organicznej, której proces produkcji jest starannie kontrolowany, zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, począwszy od hodowli nasion poprzez uprawę, aż po gotowe produkty. Podczas jej uprawy wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, a gleby są całkowicie wolne od pestycydów i chemii. Naturalna uprawa sprawia, że bawełna organiczna nie kumuluje szkodliwych substancji takich jak pestycydy, metale ciężkie, sztuczne nawozy czy gmo.
Troska o środowisko naturalne to obowiązek każdego z nas. Ważne są wybory, których dokonujemy każdego dnia. Zrezygnujmy z kosmetyków i detergentów sprzedawanych w plastikowych butelkach. Kupując piżamę damską i inne ubrania, wybierzmy te uszyte z naturalnych materiałów, których produkcja nie szkodzi środowisku.

Inne publikacje  Czy bransoletka z plecionek pasuje do eleganckiej sukienki?

Piżamy z bawełny organicznej: https://hellomorning.pl/pl/27-pizamy-damskie-gotowe-zestawy

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *