Sukienki na ślub cywilny
Moda damska

Tradycyjne, rustykalne czy plażowe – jakie sukienki pasują na ślub cywilny?

Ślub, czy to cywilny czy kościelny, jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla każdej pary młodej, a zwłaszcza dla panien młodych, bo to one na najczęściej przywiązują szczególną uwagę do swojego wyglądu. O ile w przypadku ślubu kościelnego możemy mówić o pewnym dress codzie – najczęściej panny młode stawiają na biel – to już w przypadku ślubu cywilnego panuje w tym zakresie dużo większa swoboda. Jaka zatem sukienka na ślub cywilny będzie najlepsza w okresie letnim: tradycyjna, rustykalna czy może plażowa?

Sukienki na ślub cywilny – obecne trendy

Obecne czasy pod względem modowym są niezwykle łaskawe, bowiem nigdy jeszcze nie było tak dużej tolerancji jeśli chodzi o kwestie doboru stosownej garderoby do wybranej okazji. Co więcej, panuje również swoista moda na mieszanie stylów, dlatego przykładowo wielu panów do garnituru zakłada obuwie sportowe i obecnie nikogo to szczególnie nie dziwi. Oczywiście stawiając na modowy eklektyzm, warto jednak pamiętać o pewnych zasadach, no i … umiarze. Jeśli stawiamy na styl klasyczny, ale chcemy też w taką stylizację wpleść coś oryginalnego, to dodajmy jeden, ale tylko jeden, ekstrawagancki element, za których niech idzie dodatkowo jakość.

Inne publikacje  Modna biżuteria robiona ręcznie

A co z tak uroczystymi dniami jak śluby? Czy tu też możemy pozwolić sobie na swobodę i oryginalność?

Tak naprawdę zależy to od stylu uroczystości, ale też charakteru osób ją orgaznizujących. Jeśli przykładowo para młoda decyduje się na ślub cywilny w urzędzie stanu cywilnego, następnie zaprasza swoich gości na tradycyjne wesele, to raczej możemy spodziewać się, że również w stylizacjach państwa młodych będzie dominowała klasyka.

Ale coraz częściej śluby cywilne organizowane są poza urzędami stanu cywilnego, np. w ogrodach czy na plażach. Takie miejsca dają nieco więcej swobody jeśli chodzi o dobór strojów przez gości, jak i samych państwa młodych. I tak, mało prawdopodobne jest abyśmy na ślubie zorganizowanym na plaży czy parku zobaczyli pannę młodą w tradycyjnej sukni ślubnej. Z pewnością lepiej sprawdzą się tu suknie o nieco lżejszym kroju, na przykład w stylu rustykalnym czy nawet plażowym.

Co więcej, panna młoda nie musi wcale stawiać na suknię ślubną, może wybrać długą spódnicę, letnie spodnie czy nawet kombinezon. Długie spódnice wydają się być idealnym wyborem, bowiem można je połączyć z delikatnym topem na cienkich ramiączkach – satynowym lub koronkowym. Taka stylizacja z pewnością będzie wyglądała efektownie, dodając pannie młodej uroku i wakacyjnego looku.

Inne publikacje  Torebka na lata - jak wybierać?

Modne jest też łączenie eleganckich, długich spodnich z delikatnymi sweterkami, które mają duże efektowne dekolty… na placach. Modę na taką stylizację ślubną rozpropagowała kilka lat temu żona Artura Boruca – Sara Mannei, która w takiej sukni brała ślub ze słynnym bramkarzem.

A zatem, na ślub cywilny możemy wybrać taką sukienkę, która najlepiej będzie pasowała do naszego charakteru, stylu uroczystości i miejsca, w którym będzie się on odbywał.

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *