Kurtki wiosenne
Moda damska

Jak dobrać kurtkę do butów i odwrotnie?

Wiele osób uważa, że wczesna wiosna to okres, w którym trzeba przede wszystkim zapewnić sobie odpowiedni komfort termiczny i z tego powodu należy nosić kurtki bardzo dobrze ocieplone, a inne kwestie ich wyglądu nie są już tak istotne. Zachodzące podczas wiosny zmiany, odradzanie się przyrody i wiele słonecznych dni sprawiają, że pogląd ten szybko ulega diametralnej zmianie. Żeby jednak taka wiosenna stylizacja mogła być kompletna, nie wystarczy tylko założyć ładną kurtkę wiosenną. Bardzo ważne jest w tym w wypadku także to, aby odpowiednio dopasować do niej obuwie. Jak to zrobić w najlepszy możliwy sposób?

Czym charakteryzują się buty i kurtki wiosenne?

Zanim przejdzie się do omawiania tego, jakie buty pasują do konkretnych kurtek i na co zwracać uwagę podczas ich zestawiania ze sobą, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba o tych elementach nieco więcej. Czym zatem cechują się wiosenne kurtki oraz buty?
Kurtka na wiosnę to przede wszystkim o wiele mniejsza ilość ocieplenia, a więc i lekkość fizyczna oraz wizualna. To samo dotyczy również butów, które nie muszą już mieć antypoślizgowej, grubej podeszwy chroniącej przed śniegiem, lecz mogą stać się lekki i małe, a co za tym idzie bardzo wygodne i gustowne.

Inne publikacje  Czy bransoletka z plecionek pasuje do eleganckiej sukienki?

Utrzymanie jednakowego stylu

Co jest zatem najważniejsze, jeśli chce się dobrać buty do kurtki i odwrotnie? Jak się okazuje, nadrzędną sprawą jest rzecz jasna to, aby oba te elementy wykonane były w jednakowym stylu. Jeśli więc będzie się miało na sobie sportową luźną kurtkę, wtedy w zbliżonym stylu należy mieć także obuwie. Sprawdzą się tu więc klasyczne buty Adidas, lecz mogą być zakładane także bardzo nieformalne trampki.

Właściwy dobór materiałów

Kolejną sprawą, której trzeba się nieco bliżej przyjrzeć podczas dobierania obuwia do kurtki wiosennej, jest właściwy dobór materiałów. Jak można się łatwo domyślić, oba te elementy powinny być wykonane z podobnego lub wręcz tego samego tworzywa.
Jakie są tu najlepsze przykłady? Jeśli kurtka wykonana będzie z materiału, który upodabniać ją będzie np. do bawełnianego płaszcza, wtedy najlepiej założyć buty zamszowe. Z drugiej jednak strony, jeśli zakładać się będzie klasyczną skórzaną kurtkę, wtedy buty również powinny być zrobione ze skóry. Takie zestawienie tych samych materiałów pozwala osiągnąć naprawdę rewelacyjne korzyści od strony estetyki ubioru.

Czy buty i kurtki muszą być dopasowane kolorystycznie?

Jednym z większych problemów, które pojawiają się podczas dobierania do siebie kurtki oraz butów, jest kwestia dopasowania ich kolorów. Czy powinny one być identyczne lub przynajmniej bardzo do siebie zbliżone? A może wręcz przeciwnie, kurtka musi być innego koloru niż noszone buty?
Jak się okazuje, jedną z najważniejszych zasad tworzenia spójnej stylizacji, jest utrzymywanie kurki oraz butów w mniej więcej tym samym kolorze. Rzecz jasna nie musi to być dokładnie ten sam kolor i wystarczające będzie, jeśli będzie on miał przynajmniej zbliżony odcień, lecz mimo wszystko powinny one być do siebie podobne.

Inne publikacje  Jak się nazywają piżamy jednoczęściowe?
Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *