Uroda

Top 3 produktów do plączących się włosów.

Plączące się włosy to zmora wielu kobiet, bez względu na wiek. Nieestetycznie wyglądające, splątane kosmyki, rozczesywanie powodujące ból i spora ilość wyrwanych włosów na szczotce, to niestety codzienność wielu kobiet. Jak sobie radzić z niesfornymi kosmykami? Jakich produktów używać by zamienić czesanie w przyjemny rytuał?

Przyczyny problemów z rozczesywaniem włosów

Najczęściej trudności w rozczesywaniu powodują włosy z natury suche i łamliwe. Problemy mogą się nasilić przy częstym farbowaniu czy innych zabiegach fryzjerskich. Kłopotliwe czesanie, któremu towarzyszy ból i kępki wyrwanych włosów, zazwyczaj spowodowane jest nadmiernym przesuszeniem. Niektóre kobiety tego typu problemy miewają jedynie w letnich miesiącach, ponieważ zbyt wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na strukturę włosa. W przypadku trudnych do rozczesania włosów, dobrym sposobem jest szczotka tangle teezer, spray ułatwiający rozczesywanie oraz odżywka nawilżająca.

Najlepsze produkty do plączących się włosów

Jak wspomnieliśmy, przyczyną trudności w rozczesywaniu włosów jest ich nadmierne przesuszenie. Przy włosach suchych i łamliwych z natury, farbowanych, rozjaśnianych czy przesuszanych nadmierną ekspozycją na słońce, dobrym wyborem jest odżywka nawilżająca. Skład odżywki wpływa na strukturę włosa, dogłębnie nawilża i wygładza, co znacznie ułatwia rozczesywanie.
Odżywkę nawilżającą należy stosować regularnie, po każdym myciu włosów przynajmniej przez dwa miesiące, aby uzyskać pożądany efekt. Dobrym sposobem jest również specjalny spray ułatwiający rozczesywanie, dostępny w ofercie wielu marek kosmetycznych. Warto wypróbować go, zwłaszcza w sytuacjach kiedy brakuje czasu na użycie odżywki. Spryskanie włosów specjalnym kosmetykiem, pozwoli szybko i łatwo rozczesać kłopotliwe włosy. Spray zawieranie jednak znacznie mniej substancji odżywczych i raczej powinien być stosowany dodatkowo z odżywką, która jednak wnika o wiele głębiej i daje długotrwały efekt.

Inne publikacje  Jak poprawić kondycję włosów?

Tangle Teezer – pogromca niesfornych kosmyków

Posiadanie plączących się włosów wymaga również specjalnej szczotki. Tangle Teezer (znajdziesz ją tu: https://gemini.pl/producent/tangle-teezer) to kultowy już produkt, które znacznie ułatwia życie posiadaczkom wymagających włosów. Specjalnie zaprojektowana szczotka szybko rozczesuje i rozplątuje włosy, nie powodując bólu i uczucia nieprzyjemnego ciągnięcia. Co godne uwagi, nie niszczy, nie łamie i nie rozdwaja włosów. Tangle Teezer dzięki unikalnym ząbkom, które uginają się i zakrzywiają, pozwala bezboleśnie rozczesać włosy, nie powodując ich uszkodzenia. Szczotkę, można używać na suchych, jak i na mokrych włosach, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów czy wypadów na basen.
Plączące się włosy przysparzają sporo problemów ich właścicielkom. Stosowanie nawilżającej odżywki, szczotki tangle teezer, a w awaryjnych sytuacjach sprayu do rozczesywania włosów, pozwoli uporać się z niesfornymi kosmykami. Te trzy produkty zapewnią piękne i zdrowe włosy i pozwolą zapomnieć o ich uciążliwym rozczesywaniu.

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *