osoba przy blacie kuchennym
Jedzenie

Szybki poczęstunek dla niezapowiedzianych gości – suche przekąski w roli głównej

Choć spotkania towarzyskie zwykle odbywają się w miłej atmosferze, niezapowiedziane wizyty mogą wywołać stres. Zwykle wtedy próbuje się znaleźć coś do przekąszenia i w popłochu przegląda się zawartość szafek kuchennych. Najczęściej padającymi pytaniami są: „Napijesz się czegoś?” lub „Kawa czy herbata?” Tego typu napoje zwykle ma się w domu, więc zwykle to proponuje się jako pierwsze. Wiele osób pragnie jednak umilić swoim gościom czas i przygotowuje coś do jedzenia. Jakie przekąski się wtedy sprawdzają?

Co podać gościom podczas niezapowiedzianej wizyty? Jest kilka opcji

O ile w przypadku zaplanowanego spotkania można przyrządzić coś wcześniej (np. ciepłe dania), sprawa komplikuje się, gdy wizyta jest niezapowiedziana. Co więc warto mieć w zapasach domowych na wypadek wizyty-niespodzianki? Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzają się tzw. suche przekąski, które są niedrogie, posiadają długi termin ważności i są łatwo dostępne. Do tej grupy zaliczyć można m.in. ciastka, chipsy, paluszki, krakersy, bakalie, chrupki i wiele innych produktów. Ciasteczka w różnych wersjach smakowych to najbardziej popularna przekąska, która sprawdza się podczas większości okazji – na imprezach firmowych, urodzinach, rocznicach oraz podczas zwykłej pogawędki przy kawie.

Inne publikacje  Wpływ Cukru na Dietę: Analiza i Alternatywy

Co do picia, a co do jedzenia podczas domowego spotkania z przyjaciółmi lub rodziną?

Kawa, herbata, woda, lemoniada, oranżada, wino, drink i wiele innych – podczas spotkania z przyjaciółmi można zaproponować sporo opcji do picia. Wiele zależy od charakteru wizyty oraz jej pory. Trudno wyobrazić sobie spożywanie napojów wysokoprocentowych np. podczas pracy nad wspólnym projektem do pracy w porannych godzinach. Bez problemu jednak można po nie sięgnąć w wieczór weekendowy, kiedy to wizyta jest czysto towarzyska. Najczęściej jednak gościom proponuje się kawę lub herbatę.

Spotkanie przebiega o wiele przyjemniej, gdy ma się pod ręką coś, co można pochrupać – zwłaszcza, gdy wizyta trwa kilka godzin. Wtedy warto otworzyć paczkę ulubionych ciastek, które zazwyczaj ma się gdzieś na dnie szafy kuchennej. Każdy, kto został zaskoczony niezapowiedzianą wizytą znajomych, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest robienie zakupów z myślą o takich sytuacjach. Choćby ciastka lub chrupki miały leżeć nietknięte przez wiele miesięcy, zwykle przychodzi okazja, podczas której wreszcie można je otworzyć w miłym towarzystwie.

Zalety suchych przekąsek podczas spotkania towarzyskiego

Ciastka dla gości to minimum stresu i maksimum przyjemności. Nie trzeba wtedy poświęcać czasu na przygotowywanie innych posiłków. Szczególnie doceniają to osoby, które nie lubią lub nie potrafią gotować i piec. Zwykle ciasteczka i inne gotowe przekąski ratują ludzi, którzy zwyczajnie nie mają czasu na kuchenne eksperymenty. Obecnie w sklepach można kupić różnego rodzaju ciastka (m.in. bezglutenowe, bez cukru, bez laktozy i wiele innych), dzięki czemu nie trzeba rezygnować ze słodkich przyjemności i dopasować rodzaj przekąski do gości i własnych preferencji.

Inne publikacje  Jaki rodzaj pomidorów jest najsmaczniejszy? 
Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *