Moda damska

Czy warto kupić pasek parciany?

Paski są niezbędnym elementem wielu strojów, zwłaszcza męskich stylizacji. Pełnią przede wszystkim użyteczne funkcje, podtrzymują spodnie. Stanowią również idealny dodatek, który będzie ozdobą ubrania, doda elegancji i smaku. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu. Można wybierać wśród różnych form, wzornictwa i materiału z którego paski są wykonywane. Bardzo dużą popularnością cieszą się cały czas paski skórzane oraz parciane. Paski parciane kojarzą się z solidności i wytrzymałością oraz bogatą kolorystyką.

Paski parciane – wygoda noszenia oraz praktyczność

Po paski parciane sięga spora część osób, są praktyczne i dostępne w wielu wzorach. Tego typu dodatki kupują osoby w różnych wieku, bardzo często osoby młode. Ich zaletą jest na pewno wytrzymałość, są to produkty, które będą służyły przez lata. Najczęściej wykonywane są z  taśmy bawełnianej, a solidne klamry zapewniają odpowiednie zapięcie i regulacje długości. Paski parciane są praktyczne, zwłaszcza w ciemnych, stonowanych kolorach, będą idealnie pasowały do każdej stylizacji. Paski parciane nie są zbyt drogie, tak więc można kupić kilka ich rodzajów i mieć je do różnych zestawień kolorystycznych. Niektóre osoby wybierają gładkie, jednokolorowe paski, inni wolą wielokolorowe wersje, bardziej odważne – mówią specjalistki ze sklepu. Wszystko zależy od tego jaki preferuje się styl oraz kolory.

Inne publikacje  Co będzie modne tej wiosny? Sprawdź najnowsze trendy

Stylizacje casualowe

Styl casualowy czyli styl codzienny można bardzo często zaobserwować na ulicy. Ten styl miejski chętnie jest noszony przez kobiety jak i mężczyzn. Łączy się w nim elementy eleganckiej garderoby z codzienną. Cechuje go oryginalność oraz kontrolowany minimalizm. Uwagę zwraca się w nim również na  estetyczne i nowoczesne dodatki, jak np. torebkę czy pasek. Pasek parciany idealnie sprawdzi się właśnie w takiej stylizacji miejskiej, łączy on bowiem w sobie elegancję z szczyptą miejskiego design. Zazwyczaj paski te posiadają automatyczną klamrę, która stanowi dodatkową ozdobę. Dzięki niej można regulować długość paska według potrzeb. Paski parciane można zakładać do eleganckich spodni materiałowych, jak również sztruksów, jeansów czy spodni bawełnianych. Tak więc tego typu dodatki pasują do stylizacji eleganckich, miejskich czy codziennych. Również do sportowego stroju, zwłaszcza bawełnianych luźnych spodenek idealny będzie pasek parciany. Jest to produkt uniwersalny i wygodny.

Elegancka klasyka

Do klasycznych strojów, które zazwyczaj ubiera się do pracy czy na ważne spotkania można założyć właśnie jednokolorowy pasek parciany. Raczej powinien to być odcień stonowany, niezbyt krzykliwy. Najczęściej wybiera się czerń, brązy czy beże, mogą to być też odcienie kremowego. Wszystko zależy od poszczególnych elementów garderoby. Kolor paska często zestawia się z kolorem obuwia. Taka kompozycja na pewno będzie pasowała.

Inne publikacje  Jak się nazywają piżamy jednoczęściowe?

Bez paska koszula i spodnie będą wyglądały niekompletnie, dlatego pasek jest niezbędnym dodatkiem zwłaszcza do męskiej stylizacji. Panie również sięgają po paski. Do spódniczek oferowane są cienkie modele.

Standard