Kurtki wiosenne
Moda damska

Moda biznesowa w 2023 r.

Choć to nie wygląd uczestników przesądza o powodzeniu spotkań biznesowych, moda biznesowa nie jest wcale czymś, czego nie bierze się pod uwagę. Ma ona znaczenie tak dla pań, jak i dla panów, choć trudno nie zgodzić się z tym, że to kobieca moda biznesowa charakteryzuje się większym dynamizmem. Warto zadać sobie więc pytanie o to, jakie trendy zasługują na szczególne wyróżnienie w roku 2023.

Modne torebki na spotkania biznesowe

Torebka damska na spotkanie biznesowe jest rozwiązaniem, wobec którego formułuje się szczególnie długą listę wymagań. Na pierwszy plan wysuwa się to, że powinna być bardziej elegancka niż model noszony na co dzień. Nie da się jednak ukryć, że to o jej wygodzie mówi się jako o jej największym atucie. Jeśli spotkanie wymaga przedstawiania dokumentów w formie papierowej, z pewnością dobrym pomysłem okaże się zabranie na nie popularnej torebki w formacie aktówki. To jedna z najbardziej klasycznych damskich torebek biznesowych – elegancka i profesjonalna, a jednocześnie wyjątkowo pojemna. Taka torebka może okazać się też świetnym pomysłem, gdy chcemy zabrać na spotkanie tablet, na którym znajdują się ważne dane.
W innych okolicznościach lepszą opcją będzie torebka na pasku. Ten uniwersalny model znajdziemy z pewnością w każdej szafie. Nie jest duża, pasuje zarówno do sukienek, jak i do garniturów, może być przy tym wykonana zarówno ze skóry, jak i z wielu innych materiałów, w zależności od indywidualnych upodobań. A co ze spotkaniami, w czasie których obowiązuje toaleta wieczorowa? Tu świetnie sprawdzą się torebki damskie na łańcuszku.

Inne publikacje  Torebka na lata - jak wybierać?

W świecie damskich garniturów

Choć sukienki nie wychodzą z mody i można w nich pojawić się na każdym spotkaniu biznesowym, nie każda kobieta przepada za chodzeniem w nich. Nie powinno nas więc zaskakiwać, że projektanci mody chętnie odpowiadają na zapotrzebowanie na garnitur damski. Oczywiście, nadal dominują klasyczne fasony, projektanci wprowadzają do nich jednak pewne unowocześnienia. Dzięki temu kolejne modele są znacznie bardziej oryginalne. Tu warto wspomnieć choćby o prostych, ale wyraźnie wciętych liniach, dzięki którym garnitur będzie podkreślać kobiecą sylwetkę.
Wyraźnie widać też, że w 2023 rozszerza się paleta modnych kolorów damskich garniturów. Można więc nosić nie tylko modele w odcieniach szarości i granatu oraz klasyczną czerń, ale i garnitury w cieplejszej tonacji – choćby w odcieniach brązu oraz beżu. Warto zwrócić uwagę i na to, że jest w czym wybierać wtedy, gdy analizujemy materiały, z których wykonuje się dziś damskie garnitury. Obowiązuje zasada mówiąca o tym, że powinny być one naturalne i wygodne, stąd też dużym zainteresowaniem cieszy się wełna, jedwab, bawełna oraz kaszmir. Na koniec wypada podkreślić, że choć damski garnitur kojarzy się nad z rozwiązaniem noszonym w towarzystwie spodni, nie jest to wcale konieczność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć do niego odpowiednio dobraną spódnicę. W tym wypadku w cenie jest klasyczna prostota, choć przed założeniem spódnicy warto upewnić się, że nie ogranicza ona swobody ruchów.

Inne publikacje  Jak dobrać kolczyki do twarzy?
Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *