Trampki damskie
Buty

Jakie trampki wybrać?

Któż z nas nie ma w szafie choć jednej pary trampek? Chyba nie wymyślono jeszcze praktyczniejszych butów. Ich popularność nadal się rozwija, można je już nawet nosić do garnituru. Są tak popularne, że ich styl nadaje się butom na koturnie, szpilkom i balerinkom. Wśród tak wielkiego wyboru może być trudno się odnaleźć. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie dla siebie trampki.

Na co zwrócić uwagę kupując trampki?

Trampki, jak każde buty, powinny być wykonane solidnie i z dobrych materiałów. Po czym to poznać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość gumy, z której wykonane są podeszwy. Powinna być niezbyt twarda i elastyczna, w przeciwnym razie już po kilku dniach mogą się pojawić pęknięcia podeszwy na wysokości zgięcia tuż pod palcami.

W przypadku podeszwy sprawdź też czy nie jest to kratkowana od środka powierzchnia. Po pierwsze tak jest zazwyczaj w przypadku butów gorszej jakości, a po drugie gdy wkładka się zdepta i ubije, będziesz przy każdym kroku ją czuł i stąpał jak fakir po rozżarzonych węglach.

Większość trampek jest klejona, ale te dobrej jakości będą szyte lub szyte i klejone – to gwarantuje trwałość. Klej z czasem się wyrusza, wszak w trampkach nie stąpamy tylko na salonach, ale eksploatujemy je w kurzu, błocie i na szlaku.

Inne publikacje  5 trendów na jesień 2020. Buty na nowy sezon.

Jak wybrać trampki?

trampki damskie

Modne trampki damskie znalezione w ofercie na http://www.topsecret.pl/baleriny-i-trampki-damskie,801,pl-PL.

Wybór trampek zależy od tego, do jakiej aktywności ich potrzebujesz, ale też od figury i długości nóg – i u panów, i u pań.

Na rynku są dostępne trampki do zwykłego, codziennego użytkowania oraz do zadań specjalnych np. do wspinaczki. Jednak nie kupuj trampek do biegania – to nie są buty do dobre dla biegaczy – nie amortyzują odpowiednio i mogą przyczynić się do deformacji stopy.

Jeśli masz długie i szczupłe nogi to śmiało decyduj się na klasyczne w swym kształcie wysokie za kostkę trampki, jeśli masz raczej masywne łydki pasować będą do Ciebie wyłącznie te niskie.

Zwróć też uwagę na ich szerokość – jeśli masz szerokie stopy nie kupuj takich z ostro zwężającymi się noskami oraz z wąskim językiem – nie będziesz mógł ich zawiązać, a palce będą niewygodnie ściśnięte.

Szalone i kolorowe

Ostatnie lata przyniosły modę na trampki we wzorki oraz ręcznie malowane. Przebojem są buty w kosmiczne wzory czy w jaskrawych kolorach. Możesz też zamówić u rękodzielniczki swój własny wzór czy… wyznanie miłosne.

Wielu producentów butów zaprojektowało inne rodzaje obuwia, stylizując je na trampki. Znajdziesz więc balerinki – bez sznurówek za to z charakterystyczną białą gumą na noskach. Są lakierowane i na szpilkach albo na koturnach z gumą w kolorowe paski czy nawet całe gumowe kalosze a la trampki.

Inne publikacje  5 trendów na jesień 2020. Buty na nowy sezon.

Wybór trampek jest obecnie tak szeroki, że nie znajdzie się chyba nikt, kto nie byłby w stanie zdecydować się choć na jedną parę. Jeśli zwrócisz uwagę, by było dobrze dopasowane do stopy, wykonane z dobrych materiałów i szyte, na pewno dobrze zainwestujesz pieniądze w te ponadczasowe buty.

Standard