Moda męska

Jaki pasek męski na jesień 2018?

Paski to stylowe dodatki, drobne elementy garderoby, które mogą dodać charakteru całej stylizacji. Oczywiście, mają charakter użytkowy – jak wszystkie ubrania, ale w paskach drzemie coś więcej – styl, jakość, pomysł, charakter. Warto więc podążać za trendami również w tym zakresie.

Jak nosić męskie paski

Zanim zaczniesz patrzeć na to, jaka jest moda i obowiązujące trendy, warto najpierw wiedzieć, jak w ogóle nosi się pasek. Tak, wkłada się go w szlufki i zapina, ale… jaką powinien mieć szerokość, zapinać się na klamerkę czy na sprzączkę, jaki powinien mieć kolor – są tu obowiązujące zasady dobrego smaku. Otóż podstawowa zasada, to dopasować wszytki elementy galanterii skórzanej – jeśli czarne buty i torba, to także pasek. Na mniej zobowiązujące zestawienia można zdecydować się tylko w stylu casualowym, ale w sytuacjach oficjalnych i służbowych – to faux pas. Kolejną ważną zasadą jest, że pasek spodni od garnituru powinien być zapinany na klamerkę – niewielką i dyskretną, natomiast paski ażurowe, parciane, ze sprzączkami lub fantazyjnymi klamerkami zakłada się do strojów nieoficjalnych. A teraz trendy.

Paski skórzane męskie

Zdecydowanie modne są paski skórzane i o typowo męskim charakterze – czyli dość szerokie, mocne w wyrazie i w zauważalnej gołym okiem jakości. Wyraźnie jednak widać, że nie muszą to być bardzo dyskretne elementy garderoby, wręcz przeciwnie – w tym sezonie na pierwszy plan wysuwa się jednak pewien rodzaj charakteru, eleganckiej fantazyjności. Możesz więc pozwolić sobie np. na gładki, klasyczny pasek z klamerką, na której pojawi się ekstrawagancki grawer, wymyślny wzór. Jeśli chodzi o sprzączki, to modne są duże w kolorze przygaszonego, przydymionego srebra. No i nareszcie można nieco zaszaleć z kolorem. Coraz popularniejsze stają się paski skórzane męskie w kolorze ciemnoniebieskim albo w ciemnej, przygaszonej zielni. Pojawiają się też paski w ciemnym  mahoniowo-wiśniowym kolorze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, z czym je zestawiamy. Granatowy pasek może dobrze komponować się z modnymi jeansowymi butami. Warto w tym sezonie dodać do swojej garderoby nieco koloru.

Inne publikacje  Dodatki do męskiego garnituru

Skórzane paski męskie to ten rodzaj galanterii, który nigdy się nie starzeje, są ponadczasowe. W tym sezonie jednak mają nieco odważniejszy charakter. Tu jednak czyha niebezpieczeństwo „przedobrzenia”. Odważnie sięgajmy po kolor i ozdobne klamerki, ale pamiętajmy, że co za dużo, to niezdrowo.

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *