sweter damski oversize
Moda damska

 Jak dobrać odpowiedni dla siebie sweter damski?

Odpowiednio dobrane swetry damskie mogą tuszować mankamenty sylwetki i odwracać uwagę od drobnych niedoskonałości. Jak wybrać idealny sweter, który podkreśli nasze kształty i nie zrobi krzywdy naszej figurze?

Jak dobierać swetry damskie do typu sylwetki?

Niezależnie od tego czy kupujemy modne tuniki czy ciepłe swetry damskie – poszukiwania idealnych ubrań należy zacząć od określenia typu naszej sylwetki. Nieumiejętnie dopasowane elementy garderoby mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku – optycznie poszerzyć nasze ramiona lub uwydatnić brzuszek. Jak zatem dobrać sweter do sylwetki typu gruszka, jabłko lub klepsydra? Osoby posiadające szerokie biodra, wąską talię i wydatne piersi, czyli reprezentujące klasyczny typ klepsydry mogą pozwolić sobie na swetry damskie podkreślające te atuty. Idealne okażą się więc sweterkowe tuniki, które delikatnie opinają całe ciało i eksponują wąską talię. Kobiety w typie klepsydry powinny unikać golfów, które zaburzają proporcje sylwetki, mogą za to pozwolić sobie na swetry damskie z dekoltem w serek. Takie ubrania pasują również paniom, których największym mankamentem jest wydatny brzuszek. Osoby posiadające sylwetkę typu jabłko powinny zaufać pionowym paskom oraz unikać swetrów wykonanych z mięsistej wełny o grubym splocie.

Inne publikacje  Czy warto kupić pasek parciany?

Jakie swetry damskie do sylwetki w typie gruszki?

Panie posiadające małe piersi, wąskie ramiona i szerokie biodra powinny dobierać takie swetry damskie, które optycznie poszerzą górę sylwetki i zamaskują niedostatki. Idealne okażą się więc ubrania posiadające rozmaite aplikacje w górnej części – sweterki w norweskie wzory lub ciekawe printy. Pamiętajmy jednak, że wzory nie mogą znajdować się niżej niż wysokość biustu. Kobieta o sylwetce typu gruszka powinna wybierać swetry damskie, które poszerzają ramiona i odwracają uwagę od szerokich bioder. Odpadają więc długie, jednolite kolorystycznie tuniki, ponieważ mogą za bardzo eksponować te partie sylwetki, które chcemy ukryć.

Zwracaj uwagę na skład swetra damskiego

Kiedy już odkryjemy, jaki typ swetra będzie dla nas idealny, pora przystąpić do selekcji ubrań. Niezwykle ważnym elementem, który przesądza o trwałości wyrobu oraz komforcie jego noszenia jest skład. Idealne są swetry damskie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna oraz bawełna. W sklepach królują jednak produkty zrobione z tworzyw sztucznych, które są tańsze i doskonale imitują wysokiej jakości tkaniny, jednak nie są tak wytrzymałe i funkcjonalne. Jednym z nic jest akryl, materiał niezwykle lekki i ciepły. Jego podstawową wadą jest tendencja do szybkiego mechacenia się. Najlepiej jest wybierać swetry damskie zrobione z naturalnych tworzyw, ponieważ zapewniają komfort i są bardzo funkcjonalne. Delikatne kaszmirowe sweterki lub kardigany wykonane z angory nie tylko pięknie się prezentują, ale są również bardzo ciepłe.

Inne publikacje  Torebki dla aktywnych kobiet
Standard