modna bluza meska
Moda męska

Jak dobrać męskie ubrania do swojego typu sylwetki

Podczas poszukiwań ubrań raczej koncentrujemy się na własnym guście. To nic złego, ale jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wybór powinno się warunkować typem sylwetki. Ponadto typów sylwetki nie jest dużo. Co możemy powiedzieć na ten temat?

Do czego dopasować?

Najprościej powiedzieć, że ubranie należy dopasować do sylwetki. Jeżeli tak jest, nie ma żadnego problemu z tym, aby tworzyć ciekawe stylizacje. Warto też mieć świadomość tego, że każda męska sylwetka jest na swój sposób wyjątkowa. W końcu pod uwagę trzeba wziąć wzrost i długość kończyn. Niemniej jednak istnieją cechy, które pozwalają nam na klasyfikowanie męskich sylwetek.

Jeżeli klasyfikowanie męskich sylwetek jest dla ciebie czymś nowym, warto wiedzieć, że w twojej sytuacji jest prawdopodobnie wiele osób. Aczkolwiek jak najbardziej warto wiedzieć, jaką ma się sylwetkę. Znajomość swojego typu sylwetki to gwarancja tego, że zakupy stają się mniej czasochłonne.

Jakie typy sylwetki?

Jeżeli ubiór ma zostać dopasowany do sylwetki, nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na obowiązującym nazewnictwie. Musimy być świadomi tego, że wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje sylwetek: trójkąt, jabłko, gruszka, ołówek. Nie ulega wątpliwości, że są to nazwy, które w znaczącym stopniu działają na wyobraźnię.

Inne publikacje  Dodatki do męskiego garnituru

O gruszce mówi się, gdy sylwetka jest w kształcie litery „A”. Newralgicznym punktem są szerokie biodra i brzuch. Do tego długie nogi (reszta ciała dość proporcjonalna). Gruszki muszą zawsze starać się uzyskać odpowiednią proporcję barków i bioder. Górę poszerzamy, natomiast okolice pasa optycznie zwężamy. Przykładem marynarka z szerokimi klapami czy kamizelka maskująca wypukłości nad pasem.

Jabłko to okrągła męska sylwetka. W przypadku tego rodzaju sylwetki jest najwięcej kłopotów. Jak się można domyślić, chodzi o okrągły brzuszek, niski wzrost, krótkie nogi i szerokie biodra. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że w każdym przypadku można sobie radzić. W przypadku jabłka wskazane są fasony, które optycznie wysmuklają sylwetkę.

Ołówek można określić sylwetką młodzieńczą. Chodzi o mężczyznę, który jest wysoki i szczupły. Wskazane jest stawianie na stylizacje warstwowe i lekko oversizowe. Poleca się stosowanie fasonów dwurzędowych (fasony te lekko poszerzają ramiona).

Ideałów nie ma, ale trójkąt to prawie ideał. Chodzi o atletyczny typ sylwetki, czyli mocne szerokie ramiona, płaski brzuch oraz długie i szczupłe nogi. Trójkąt powinien pracować także nad wzmocnieniem nóg – nawet optycznie. W ten sposób łagodzi się efekt szerokich ramion i nadaje sylwetce lepsze proporcje. Tym samym dobrym pomysłem są spodenki męskie z prostymi, szerokimi nogawkami.

Inne publikacje  Bluza – uniwersalna część garderoby każdego mężczyzny

Określenie oczekiwań

Jesteśmy różni, ale nasz wygląd możemy sprowadzić do czterech typów sylwetki. Jeżeli potrafimy określić swoją sylwetkę, nie pozostaje nic innego jak wybrać coś, co pozwoli ukryć nasze niedoskonałości. Dopiero w dalszej kolejności powinniśmy zastanawiać się nad tym, czy wolimy koszule lniane męskie, czy może coś zgoła odmiennego.

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *