Moda męska

Co muszę wiedzieć o paskach z kastetem?

Pasek do spodni to nieodłączny element praktycznie każdej męskiej stylizacji. Młodzi i modni panowie, którzy nie noszą garniturów, często wybierają paski z zabawnymi klamrami. Taki dodatek odbiera strojowi nieco powagi i jest prawdziwą ozdobą, która może dodać charakteru. Bardzo modny jest pasek z kastetem. Czy warto go nosić?

Jaka skóra jest najlepsza na skórzany pasek z kastetem?

Na dobrej jakości skórzany pasek najlepsza jest skóra licowa, która ma dużą odporność na zabrudzenia i wilgoć, przez co jest nazywana długowieczną. W związku z tym, pasek długo zachowa głębię kolorów. Pasek do spodni powinien być wykonany z tego samego materiału co buty i mieć podobny odcień. Pasek zakładany do garnituru powinien mieć dyskretną klamrę wykonaną z matowego metalu w kolorze srebra. Z kolorem klamry powinna harmonizować biżuteria, czyli spinki do mankietów i zegarek. Jeśli lubimy jeans, bardzo modny jest jeansowy zestaw (koszula i spodnie) z mocnym akcentem w postaci skórzanego paska z dużą klamrą, także w pomysłowym kształcie. Ciekawym dodatkiem może być pasek z kastetem.

Kupujemy pasek z kastetem. Czym jest kastet?

Kastet to broń obuchowa miażdżąca, używana w walce wręcz. Kastet zazwyczaj jest odlewany z metalu, a ma formę kilku połączonych kółek, która nakłada się na dłoń. Każda z metalowych obręczy jest blisko kłykci. Taka broń służy do nadawania większej siły ciosu pięści. Ze względu na małą powierzchnię, z którą kastet kontaktuje się przy uderzeniu, powoduje większe uszkodzenia tkanek i zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia kości. Kastet wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie był używany w czasie pojedynków bokserskich toczonych przez gladiatorów. W naszym kraju trzeba mieć pozwolenie na posiadanie kastetu. Kastet jest traktowany przez prawo karne jako tzw. niebezpieczne narzędzie, a za jego użycie grozi odpowiedzialność karna. Obecnie dużo gadżetów i przedmiotów codziennego użytku ma przynajmniej częściowo kształt kastetu. W sklepach znajdziemy też pasek z kastetem.

Inne publikacje  Portfele skórzane vs portfele z eko skóry – które lepsze?

Czy pasek z kastetem może być nielegalny?

Jeśli znudził się nam standardowy pasek od spodni, na portalu aukcyjnym kupimy pasek z kastetem. Czy można go nosić bez obaw? Zdarzają się sytuacje, gdy służby porządkowe na lotnisku rekwirują klamrę w kształcie kastetu. Pasek z kastetem jest legalny, jeżeli klamra w kształcie kastetu jest tylko klamrą, a nie ukrytym kastetem. Kupmy więc pasek z małą ozdobą, co do której nikt nie będzie miał wątpliwości, że jest to tylko dowcipny gadżet.

Dobrze ubrany mężczyzna to przede wszystkim ten, który wie co z czym łączyć i jakich błędów nie popełniać. Taki pan może założyć dowcipny pasek z kastetem, ale musi pamiętać, by kastet był niewielkim gadżetem, by stylizacyjne szaleństwo nie oznaczało konfliktu z prawem.

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *