Moda damska

Co będzie modne tej wiosny? Sprawdź najnowsze trendy

Wszyscy czekamy na wiosnę. Po kilku miesiącach chłodu i chodzenia w grubych płaszczach i ciężkich botkach, z utęsknieniem oczekujemy pierwszych ciepłych, wiosennych dni. Wyższe temperatury sprawiają, że z ciekawością spoglądamy na raporty z wybiegów mody. Co będzie modne tej wiosny? Bluzki z długim rękawem zostaną czy pojawi się coś nowego?

Wraca moda z lat 40. i 70.? Czy bluzki z długim rękawem będą modne?

Połączenie szalonych lat 70. z klasyką lat 40. wydaje się ryzykowne, ale wystarczy spojrzeć na zdjęciach z pokazów mody, by przekonać się, że to do siebie naprawdę pasuje. Wiosnę zdecydowanie zdominują kolory bazowe, takie jak pomarańcz, khaki, czerń z niebieską nutą, a także srebro. Wymienione barwy będą królować na zestawach idealnych do pracy – marynarkach i spódnicach, kombinezonach i prostych okryciach wierzchnich do kompletu. Wymarzony komplet to proste bawełniane (w ciągu dnia) lub jedwabne (wybór na wieczór) bluzki z długim rękawem, które można połączyć z wolnym dołem – prostą lub szeroką spódnica, spodniami rurkami czy dzwonami, a w wersji wieczorowej – z jedwabnymi spodniami, do których wystarczy dobrać piękny naszyjnik, by stworzyć zestaw idealny na wieczorną randkę w pierwszy wiosenny, ciepły wieczór. Modne będą także tkaniny błyszczące czy cekiny, rodem z dyskoteki, które można łączyć nawet z wełnianymi swetrami.

Inne publikacje  Ubierać się modnie nie oznacza, że musi być drogo!

Wiosną pójdziemy do lasu. Bluzki z długim rękawem i spodnie z motywem liści

Szczęśliwie coraz więcej ludzi interesuje się ekologią, a konieczność większej troski o naturę staje się ważna dla wielu osób. Stąd też zainteresowanie zielenią, ekologią i zrównoważoną modą. Trendy zdominuje zieleń w każdej postaci, między innymi w odcieniu turkusu i brązu. Modne są także naturalne materiały – odbiorcy mody wiedzą, że poliester i akryl to nie są dobre materiały na ubrania, gdyż zimą nie grzeją, a latem się w nich pocimy. Ponadto ich produkcja jest szkodliwa dla natury. Projektanci coraz częściej przekonują, że lepiej rzadko kupić ubranie droższe, ale uszyte z naturalnych materiałów i z poszanowaniem praw pracownika. Latem więc rządzi len – proste, nieco szersze bluzki z długim rękawem uszyte z tej tkaniny będziemy nosić zarówno do spodni, jak i powłóczystych spódnic.

Podróże jako inspiracja dla projektantów mody

Obecnie świat jest dla nas bardziej dostępny. Dzięki sieci internetowej możemy wirtualnie zwiedzać najodleglejsze jego zakątki, a bilety lotnicze są coraz tańsze. Podróżując, czerpiemy inspiracje, także w zakresie mody – przywozimy do domu pamiątki w postaci ubrań i miksujemy je z tym, co mamy w szafie. W ten sposób powstają zestawy łączące proste bluzki z długim rękawem z kolorowymi spódnicami czy szalami w azteckie wzory. Do łask wraca amerykańska preria z XIX wieku, gdy królował styl pensjonarki – długie spódnice, zabudowane sukienki, proste koszule, nieco toporne buty, a w wyjątkowych chwilach – koszule z wiktoriańskimi korzeniami, rękawy zdobione bufką i falbaną oraz wąskie wstążki zamiast fontazi.
Moda rządzi się swoimi prawami, więc bywa krzykliwa i zbyt szalona. Warto wziąć z niej to, co się nam podoba i połączyć z prostymi bluzkami z długimi rękawem czy klasycznymi koszulkami – wciąż będziemy modne, ale w swoim własnym stylu.

Inne publikacje  Dodatki do granatowej kurtki

Tutaj szukaj inspiracji: https://hellomorning.pl/pl/23-bluzki-z-dlugim-rekawem

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *